Wykorzystanie video i wirtualnego studia w marketingu

Wielu ekspertów podkreśla rosnącą rolę wykorzystania video w marketingu, niektórzy z nich obwołali nawet rok 2015 “rokiem video”. Materiały filmowe w komunikacji marketingowej nie są niczym nowym, zyskują jednak na znaczeniu i popularności. Niewątpliwie wpływa na to między innymi większa dostępność narzędzi i sprzętu dotychczas zarezerwowanego dla profesjonalistów oraz większa łatwość samodzielnej realizacji materiałów – przy jednoczesnej atrakcyjności i dużych możliwościach tej formy przekazu.

Wirtualne Studio TVS jest idealnym narzędziem do stworzenia marketingowych treści video. Lista możliwości, sposobów zastosowań, pomysłów – a także walorów tego rozwiązania jest bardzo długa.
Poniżej zatem – kilka przykładów wykorzystania video, a zarazem wirtualnego studia w marketingu.

media społecznościowe

Media społecznościowe obecnie odgrywają ogromną rolę w komunikacji – o tym nie trzeba przekonywać. Większość marek wykorzystuje je, by dotrzeć do swoich klientów i konsumentów. Wartość publikowanych treści dla odbiorców, odpowiedni przekaz – to jest właśnie to, co ich angażuje i przywiązuje do “brandu”.

Pierwszym skojarzeniem (słusznym) z video będzie tutaj YouTube. Własny kanał w tym serwisie to standard wśród firm prowadzących komunikację w “social mediach”. Ale nie tylko – także na tym najpopularniejszym, Facebooku, to właśnie wpisy z materiałami filmowymi cieszą się największym zasięgiem.
Warto zatem dbać o jakość i spójność treści, dbać o to by swój produkt, markę, firmę – zaprezentować jak najlepiej i jak najszerszemu gronu odbiorców. Wirtualne Studio TVS wraz ze specjalnie dobraną, “obrandowaną” scenografią stwarza w tym zakresie ogromne możliwości.

telewizja korporacyjna (firmy, instytucje, organizacje)

W ramach aktywności w mediach społecznościowych, ale także w związku z misją, czy obszarem działalności – video może być świetnym sposobem na komunikację, zarówno wewnętrzną, jak i z kontrahentami firmy.
Profesjonalnie zrealizowany materiał, zawierający na przykład aktualności, instrukcje, relacje, dowolne treści ważne dla tych grup – a taki osiągalny jest np. z systemem Wirtualnego Studia TVS – pełni tutaj także rolę promocyjną.

videoblogi

Tak zwana “blogosfera” ma bardzo szeroki zakres i zasięg. Najpopularniejsi blogerzy współpracują z największymi markami, są równorzędnym (a czasem ważniejszym) partnerem niż tradycyjne media. W tej grupie znajdują się także vlogerzy (videoblogerzy) cieszący się ogromną popularnością.
Videoblog oparty o wirtualne studio? Dlaczego nie! Odpowiednio dobrana scenografia podkreśli jego charakter, a system TVS pozwoli zrealizować materiał na profesjonalnym poziomie. Możliwości tematycznie nieograniczone!
Warto zaznaczyć, że wiele firm, marek, instytucji także prowadzi swoje blogi (“content marketing” jest jednym z najpopularniejszych aktualnie trendów w marketingu), a mając na uwadze popularność video, widać tutaj przestrzeń dla rozwoju vlogów firmowych. Mogą mieć one na przykład charakter “kanałów tematycznych”, związanych z działalnością czy misją firmy – przykładowo: kulinaria, technologia, ekologia, styl życia.

szkolenia, webinaria, instruktaże

Obecnie wiele osób uczy się online, za pośrednictwem systemów e-learningowych – zarówno indywidualnie, jak i w ramach przedsiębiorstw. Publikacja wartościowych materiałów szkoleniowych w internecie, czy na kanale firmy, może także pełnić funkcję promocyjną – buduje wizerunek ekspercki.
Oczywiście Wirtualne Studio TVS to także idealna metoda przygotowania materiałów przez firmy szkoleniowe, dla wybranych grup – tutaj na uwagę zasługuje możliwość wmontowania w kadr na przykład prezentacji czy wykresów.
Całość przygotowana w specjalnej scenografii, z dobrym prowadzącym – może sprawić, że przestaniemy lubić wyjeżdżać na szkolenia…bo przecież możliwe jest uczestnictwo w trybie streaming!

prezentacja produktu

Walory produktu, ale także sposób jego użytkowania najlepiej dokładnie pokażemy w materiale video. W wielu przypadkach może od tego zależeć jego sprzedaż! A niejednokrotnie może okazać się, że także zadowolenie i lojalność klienta.
Instrukcja montażu, demontażu, odpowiedź na najczęściej zadawane pytania przygotowana w formie video, przez profesjonalnego prezentera – to właśnie obsługa klienta na najwyższym poziomie!

edukacja

Nauka w formie zabawy, zabawa, która uczy – a jednocześnie pierwsze kroki, które mogą przerodzić się w pasję lub nawet przyszły zawód! Realizacja materiałów przygotowanych z udziałem uczniów oraz przygotowywanie i kreacja przez nich własnych “produkcji” może mieć duży walor edukacyjny, jak i wzbogacać ofertę placówki. Wirtualne studio umożliwi, by od samego początku zrealizowane pomysły miały profesjonalny charakter.

wyobraźnia

Ta lista nie jest zamknięta – to tylko kilka przykładów. Możliwości są niezliczone, zarówno w zakresie zastosowań, możliwych scenografii, jak i pomysłów na własny kanał video – w internecie, w oparciu o Wirtualne Studio TVS.

Do dzieła zatem !!!